Споруда

Наземна інженерна споруда — водонапірна вежа у Глухові Сумської обл., Україна. Фотографія Вечерського В. В.
Торговельна споруда — пасаж (галерея) Віктора-Еммануїла ІІ в Мілані, Італія. Фото Вечерського В. В.

Спору́да — створена людиною предметно-просторова форма, призначена для організації у просторі певних соціальних процесів та забезпечення матеріальних і культурних потреб суспільства в цілому, певних людських спільнот і конкретних індивідуумів.

За розташуванням споруди поділяються на наземні (окремі споруди та їх комплекси, підземні (штучні печерні комплекси, льохи, тунелі, укриття/сховища), надводні (портові споруди, морські і річкові вокзали, дебаркадери, мости), підводні (тунелі, гідротехнічні споруди).

За функціями споруди поділяються на:

Головна відмінність споруди від будівлі — відсутність у споруді внутрішніх приміщень, призначених для постійного перебування людей.


Література

  1. Безродний П. П. Архітектурні терміни: Короткий російсько-український тлумачний словник. Київ: Вища школа, 2008. С. 206.
  2. Лінда С.М. Архітектурне проектування громадських будівель і споруд. Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2013. 644 с.


Автор ВУЕ

В. В. Вечерський


Покликання на цю статтю: Вечерський В. В. Споруда // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Споруда (дата звернення: 7.12.2021).


Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
06.04.2020

Поширити

Увага! Опитування на честь 30-ліття незалежності