Велика Українська Енциклопедія (Тест)

Про Україну та світ — достовірно і мультимедійно

ВУЕ

Незалежній Україні 30 років

Аутизм

Аутизм

загальний розлад розвитку, представлений групою станів психіки, що характеризуються якісними порушеннями соціальної взаємодії, своєрідними й обмеженими формами комунікації, стереотипізованим, …

Афінагор І

Афінагор І

церковний і політичний діяч, одна з ключових постатей екуменічного спілкування християнських Церков в 20 ст., архієпископ Константинополя-Нового Риму і Вселенський патріарх (1949–1972).

Соціальні структури та соціальні відносини

Локдаун

особливий режим повного або часткового обмеження контактів соціальних у зв’язку з епідемією, пандемією, надзвичайною ситуацією, стихійним лихом.

Вакцина (В.І. Ільченко, К.В. Пікуль, К.Ю. Прилуцький, Л.М. Сизова)

Вакцина (В.І. Ільченко, К.В. Пікуль, К.Ю. Прилуцький, Л.М. Сизова)

інфекційний агент, який є авірулентним (не здатний викликати захворювання) або його продукт, що їх застосовують задля утворення імунітету до збудників хвороб.

Долучитись

ПриродаОзвучено

ПриродаПерсоналії


Notice: Undefined index: query in /var/www/wiki/vendor/zendframework/zendframework1/library/api_lib.php on line 1263

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/wiki/vendor/zendframework/zendframework1/library/api_lib.php on line 1263

Notice: Undefined index: query in /var/www/wiki/vendor/zendframework/zendframework1/library/api_lib.php on line 1263

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/wiki/vendor/zendframework/zendframework1/library/api_lib.php on line 1263

ПриродаПрирода

Геологічні науки

Радіоактивні мінерали

тверді тіла кристалічної будови природного походження, які містять радіоактивні елементи у кількостях, що значно перевищують їхній середній вміст у земній корі.

ПриродаЦивілізація

Юридичні науки

Юридичний факт

передбачена гіпотезою норми права конкретна обставина, з настанням якої виникають, змінюються або припиняються правовідносини

Національна безпека

Безпека національна

стан захищеності життєво важливих потреб та інтересів національної спільноти, її членів від можливих загроз зовнішніх та внутрішніх антропогенних чи природніх чинників

ПриродаПропозиції наших авторів

 • Комплекс памяток в урочищі Бабин Яр Київ Дорогожицька вул., вул.JPG

  Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр»

  установа створена на базі комплексу пам’яток історії на місці масового знищення мирного населення та військовополонених в урочищі Бабин Яр під час нацистської окупації.

 • Kyivske-khrystyianstvo-vue-main.png

  Київське християнство

  — своєрідний тип християнської культури, світогляду, ментальності, що сформувалися на києво-руському ґрунті після хрещення Русі (10–13 ст.).

 • Tomos-vue-main.png

  Томос

  — спеціальний церковний документ (указ, декрет), яким синод і /або глава помісної церкви можуть звертатись до своєї пастви або інших церков.

 • Prezident-ukrainy-vue-main.png

  Президент України

  — глава держави України, який виступає від її імені всередині країни та на міжнародній арені, найвища посадова особа держави.

 • Verhovna-rada-ukrainy-vue-main.png

  Верховна Рада України

  — єдиний орган законодавчої влади в Україні, парламент.

 • Kabinet-ministriv-ukrainy-vue.png

  Кабінет Міністрів України

  — уряд України, вищий орган у системі органів виконавчої влади.

 • Derzhavnij-gerb-ukrainy-vue.png

  Державний Герб України

  — національний символ України у вигляді золотого тризуба на синьому щиті. За часів Давньої Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів, зображення якого містилося на монета...

 • Konstitucіya-ukrainy-1996.png

  Конституція України 1996

  — Основний Закон України, в якому закріплено права, свободи, обов’язки її громадян та засади економічного, політичного, соціального й духовного життя суспільства.

 • Akt-progoloshennya-nezalezhnostі-ukrainy-1991.png

  Акт проголошення незалежності України 1991

  — політико-правовий документ Верховної Ради України, який визначив новий державний статус України. Прийнятий 24.08.1991. Ухвалення документа відбувалося в умовах реальної загрози державному суверенітету України і стало відповіддю на спробу державного перевороту 19.08.1991 з боку реакційно-консервативних сил у вищому керівництві Комуністичної партії Радянського Союзу.

 • Deklaracіya-pro-derzhavnij-suverenіtet-ukrainy-vue.png

  Декларація про державний суверенітет України

  — політико-правовий документ, прийнятий Верховною Радою УРСР 16.07.1990, у якому проголошувалися державний суверенітет України, самостійність, повнота і неподільність влади в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах.


Увага! Опитування на честь 30-ліття незалежності