Водойма

Водо́ймаводний об’єкт у заглибині на суші, для якого характерним є уповільнене переміщення води або повна його відсутність (озеро, водосховище, став).

Озеро Світязь, Шацькі озера, Волинська область
Став у Голосіївському парку імені Максима Рильського, м. Київ

В широкому розумінні до водойм відносять також моря і океани.

Важливою умовою виникнення водойми є наявність замкнутої котловини, приплив води в яку переважає над випаровуванням та фільтрацією в підземні горизонти.

Водойми належать до поверхневих водних об'єктів. За походженням водойми поділяють на природні (озеро) та штучні (водосховище, став). За хімічним складом води та кількістю розчинених у ній солей водойми можуть бути прісними та солоними (прісна вода має мінералізацію не більше 1,0 г/дм3).

В Україні нараховують близько 20 тисяч озер, 1 054 водосховища та понад 50,8 тисяч ставів.

Джерела

  1. Водойма // ДСТУ 3517-97. Гідрологія суші. Терміни та визначення основних понять. Видання офіційне. Київ : Держстандарт України, 1997. С. 8.

Література

  1. Хільчевський В. К., Ободовський О. Г., Гребінь В. В. та ін. Загальна гідрологія. Київ : ВПЦ «Київський університет», 2008. 399 с.
  2. Хільчевський В. К. Сучасна характеристика поверхневих водних об’єктів України: водотоки та водойми // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. 2021. № 1 (59). С. 17–27.

Автор ВУЕ

В. К. Хільчевський


Покликання на цю статтю: Хільчевський В. К. Водойма // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Водойма (дата звернення: 3.12.2021).


Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
17.05.2021

Поширити

Увага! Опитування на честь 30-ліття незалежності