Будівельні матеріали місцеві природні

Будіве́льні матеріа́ли місце́ві приро́дні — різні види нерудних природних речовин, поширених у конкретній місцевості, які використовують у будівництві як готовий матеріал або напівфабрикат.

До таких належать: ґрунти; ґрунтоматеріали; мінеральні пігменти (тонкі, нерозчинні у воді та розчинниках порошки різних кольорів, які застосовують для фарбування матеріалів і приготування фарб); матеріали на основі рослинної і тваринної сировини (будівельна повсть, папір і картон, очеретяні та комишитові плити, лакофарбові матеріали); бітумні та дьогтьові в’яжучі, матеріали на їхній основі (руберойд і пергамін, мастики, асфальтові розчини (див. Асфальт) та бетони тощо).

Література

  1. Мардер А. Матеріали будівельні // Мардер А. П., Євреїнов Ю. М., Пламеницька О. А. та ін. Архітектура: короткий словник-довідник. Київ : Будівельник, 1995. С. 157–161.

Автор ВУЕ

Редакція_ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Редакція ВУЕ Будівельні матеріали місцеві природні // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Будівельні матеріали місцеві природні (дата звернення: 27.11.2021).


Оприлюднено

Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
01.06.2021

Увага! Опитування на честь 30-ліття незалежності