Барак

Барак на території Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Тараса Шевченка у Канівському р-ні Черкаської обл., Україна.
Фото В. Вечерського

Бара́к (від фр. baraque — халупа, італ. baracca — хатина) — легка дерев’яна одноповерхова будівля, призначена для тимчасового мешкання робітників, інфекційних хворих (холерні бараки), військовиків, поранених, полонених, в’язнів (зокрема у концентраційних таборах і таборах системи ГУЛАГ у СРСР), переселенців, біженців, жертв стихійних лих.

З огляду на мету — забезпечити дахом над головою велику кількість людей в екстремальних умовах — бараки будували здебільшого каркасної конструкції, швидко й за найдешевшими технологіями, без належної теплоізоляції, інженерного забезпечення, благоустрою з розрахунку на 10–20 років експлуатації.

У СРСР бараки були основним типом робітничого житла у 1920–1960-х.

Література

  1. Тимофієнко В. Архітектура і монументальне мистецтво: терміни і поняття. Київ : Інститут проблем сучасного мистецтва ; Головкиївархітектура, 2002. С. 54.

Автор ВУЕ

В. В. Вечерський


Покликання на цю статтю: Вечерський В. В. Барак // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Барак (дата звернення: 6.12.2021).


Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
13.01.2021

Поширити

Увага! Опитування на честь 30-ліття незалежності