Аналоговий вимірювальний прилад

Аналоговий вимірювальний прилад. Аналоговий вольтметр

Ана́логовий вимі́рювальний при́лад — засіб вимірювань, показання якого є неперервною функцією змін вимірювальної величини. Аналогові вимірювальні прилади поділяють на електромеханічні та електронні.

Принцип дії електромеханічних приладів полягає в перетворенні електромагнітної енергії вимірювального сигналу на механічну енергію переміщення рухомої частини вимірювального механізму.

Електронний аналоговий вимірювальний прилад будують на основі магнітоелектричного вимірювального механізму з використанням електронних вузлів — вимірювальних підсилювачів, перетворювачів змінного струму на постійний струм, функціональних перетворювачів тощо.

Комбіновані прилади призначені для вимірювання декількох величин. Так мультиметри — засоби для вимірювання декількох електричних величин як на постійному, так і на змінному струмі.

Основну групу аналогових вимірювальних приладів прямого перетворення становлять електромеханічні прилади. Їхніми складниками є послідовно з’єднані вимірювальне коло, вимірювальний механізм і відліковий пристрій. Призначення вимірювального кола — перетворення вимірювальної величини (напруги, струму, потужності тощо) на деяку проміжну електричну величину (переважно струм або напругу), яка безпосередньо діє на вимірювальний механізм і функціонально зв’язана з вимірювальною величиною.

У всіх аналогових електровимірювальних приладах є відліковий пристрій, що складається зі шкали на циферблаті й покажчика. Покажчик жорстко зв’язаний із рухомою частиною вимірювального механізму, що здійснює перетворення вимірювальної електричної величини на переміщення покажчика. Відліковим пристроєм може бути дисплей.

Література

  1. Кухарчук В. В., Кучерук В. Ю., Володарський Є. Т. Та ін. Основи метрології та електричних вимірювань. Херсон, 2013.
  2. Міхеєнко Л. А., Мамута М. С. Основи конструювання приладів. Київ, 2015.
  3. Панфилов В. А. Электрические измерения. 10-е изд., стер. Москва, 2015.

Автор ВУЕ

Редакція ВУЕ


Покликання на цю статтю

Покликання на цю статтю: Аналоговий вимірювальний прилад // Велика українська енциклопедія. URL: https://vue.gov.ua/Аналоговий вимірювальний прилад (дата звернення: 5.12.2021).


Статус гасла: Оприлюднено
Оприлюднено:
05.02.2021

Поширити

Увага! Опитування на честь 30-ліття незалежності